7_20240703_185542.jpg

Trenér mládeže - ČSLH

Petr Coufal

Něco málo o mě a hokeji.

Od mala jsem aktivně hrál hokej v Brně. V 15 letech jsem se vydal více na vzdělání než na vrcholový sport. K hokeji jsem se vrátil jako rozhodčí a tím jsem mimo jiné už více jak 20 let.

K trénování mě přivedly vlastní děti. Vzhledem ke zkušenostem s prací dětmi v rámci táborů a aktivit pro rodiče s dětmi, stačilo jen doplnit patřičné vzdělání a propojit tyto dva světy.

Od sezóny 17/18 jsem působil v klubu HC Zastávka, později v projektu Trenér žáků ledního hokeje.

Od sezóny 22/23 jsem působil jako trenérů mladších a později starších žáků v klubu MBK Vyškov.

Spolupracuji v projektu Jakuba Peslara TG Hockey hlavně na jednodenních kempech pro holky, s Hockey Revolution Academy jako trenér a spoluorganizátor.

Osobně se přikláním k rozvoji hokejových dovedností hrou a zážitky. Hráče se vždy snažím rozvíjet a posouvat na základě pozitivní zpětné vazby, hodně s nimi komunikuji a chci znát jejich názor.

Zkouším nové a zábavné formy tréninku, například kompenzace jízdou na koloběžce, což si určitě s hráči vyzkoušíme.

Jsem rád, že můžu přenést svoje zkušenosti i do břeclavského klubu a pomoci další hráčům a hráčkám v jejich hokejovém rozvoji.

Jinak jsem táta dvou dětí, taky hokejistů Marka a Barči. Starší Mára už je v dorostu a taky se aktivně věnuje pískání, mladší Barča je golmankou v 8.třídě, takže hokej je u nás hodně v kurzu.

Těším se nové zážitky i tvrdou práci, která k hokeji patří.

Petr Coufal